Informacja prasowe

Nowy kontrakt na kotłownię 114 MWt w Katowicach

2014-08-19
Nowy kontrakt na kotłownię 114 MWt w Katowicach

W dniu dzisiejszym Tauron Ciepło podpisał z Control Process S.A. kontrakt na realizację zadania „Zaprojektowanie i kompleksowa realizacja kotłów gazowo-olejowych o mocy łącznej ok. 114 MWt wraz z obiektami towarzyszącymi w ramach inwestycji „Dostosowanie źródła ZW Katowice do potrzeb rynku ciepła po roku 2015”".

Zadanie obejmuje realizację trzech kotłów gazowo-olejowych o mocy cieplnej ok. 38 MWt każdy z obiektami towarzyszącymi. Inwestycja w Katowicach zostanie zrealizowana w formule "pod klucz". Celem inwestycji jest dostosowanie zdolności wytwórczej ZW Katowice do wielkości mocy zamówionej w tym źródle z jednoczesnym zastosowaniem najlepszych rozwiązań w zakresie wytwarzania ciepła i ochrony środowiska. Kotły olejowo-gazowe zainstalowane w katowickiej elektrociepłowni będą mogły pracować na każdym z obu paliw osobno.

- Tauron Ciepło stale modernizuje i rozbudowuje miejską sieć ciepłowniczą oraz realizuje nowe inwestycje w obrębie źródeł. Budowa kotłów olejowo-gazowych w Zakładzie Wytwarzania Katowice to kolejny projekt, który wpisuje się w realizację tego celu - powiedział w komunikacie Henryk Borczyk, prezes Tauron Ciepło.

Więcej na:  http://media.tauron-pe.pl/PressOffice/PressRelease.286664.po

Powrót
Do górymore