Pierwszy etap zadania obejmował budowę dwóch kotłów gazowych o wydajności 150 Mg/h pary podgrzanej każdy, o ciśnieniu 9MPa i temperaturze 540 stopni C. Kotły zostały opalane gazem: wielkopiecowym, koksowniczym, ziemnym. Powstałe kotły osiągają wydajność nominalnie przy równoczesnym spalaniu gazu wielkopiecowego i gazu ziemnego. W ramach prac, na pierwszym etapie realizacji powstała również instalacja doprowadzająca gaz ziemny z sieci wysokiego ciśnienia oraz stacje redukcyjno-pomiarowe.
Zakres zadania obejmował zaprojektowanie i wykonanie w formule „pod klucz”, kompletnego układu odpopielania, w tym między innymi: zestawy pomp pneumatycznych odbierających popiół z ESP (elektrofiltrów) i podgrzewacza powietrza, pneumatyczny system transportu, trzy silosy do przechowywania popiołu (pojemność 3450 m3 każdy) i systemów pomocniczych.
Zakres zadania obejmował projektowanie i kompleksowe wykonanie prac w zakresie przygotowania dokumentacji. W ramach zadania inwestycyjnego spółka CONTROL PROCESS S.A.: dostarczyła niezbędne urządzenia i materiały, opracowała instrukcje i wprowadziła racjonalne zasady gospodarowania odpadami.
Zadanie obejmowało realizację trzech kotłów gazowo-olejowych o mocy cieplnej ok. 114 MWt każdy z obiektami towarzyszącymi. Inwestycja w Katowicach została zrealizowana w formule „pod klucz”. Celem inwestycji było dostosowanie zdolności wytwórczej ZW Katowice do wielkości mocy zamówionej w tym źródle z jednoczesnym zastosowaniem najlepszych rozwiązań w zakresie wytwarzania ciepła i ochrony środowiska. Kotły olejowo-gazowe zainstalowane w katowickiej elektrociepłowni mogą pracować na każdym z obu paliw osobno.
Przedmiotem zamówienia była „Modernizacja stacji GPZ Wygoda” obejmująca:
Zadanie nr 1: Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z wykonaniem prac związanych z modernizacją stacji GPZ Wygoda, oraz Zadanie nr 2: Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z wykonaniem prac związanych z przyłączeniem Podstacji Trakcyjnej Bochnia, w następującym zakresie:
a) opracowanie projektów wykonawczych i powykonawczych dla każdego zadania oddzielnie,
b) opracowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwoleń na budowę dla każdego zadania oddzielnie,
c) wykonanie robót budowlano-montażowych według opracowanej dokumentacji projektowej w zakresie zadania nr 1,
d) wykonanie robót budowlano-montażowych według opracowanej dokumentacji projektowej w zakresie zadania nr 2,
e) demontaż, likwidacja urządzeń istniejącej stacji GPZ Wygoda, dokonanie zagospodarowania wszystkich odpadów powstałych przy realizacji przedmiotu umowy,
f) wykonanie prób i pomiarów niezbędnych dla zgodnego z przepisami oddania do użytkowania modernizowanej infrastruktury elektroenergetycznej.
Spółka CONTROL PROCESS S.A. odpowiedzialna była za realizację instalacji kogeneracyjnych w elektrociepłowniach gazowych zasilanych gazem z odmetanowania w Zakładach Energetyki Cieplnej w Katowicach. Zamówienia obejmowały zaprojektowanie, dostawę, montaż oraz rozruch silników gazowych, kotłów gazowych, kotłów gazowo-parowych oraz kompletnych obiektów.
Zrealizowane obiekty:
Kopalnia Węgla Kamiennego „Wujek” – Termin realizacji: 2014-2015, Moc elektryczna: 1,5 MWe
Wydział nr VI „Murcki” – Termin realizacji: 2013-2015, Moc elektryczna: 5,5 MWe
Wydział nr XII „Śląsk” – Termin realizacji: 2013-2014, Moc elektryczna: 2,97 MWe, moc całkowita 5,88 MW
Wydział nr IX „Wesoła” – Termin realizacji: 2013-2014, Moc elektryczna: 3MWe
Inwestycja zabudowy turbozespołu upustowo-kondensacyjnego była prowadzona w Zakładzie Wytwarzania Nowa w Dąbrowie Górniczej. Przedmiotem zadania była realizacja w formule generalnego wykonawstwa (zaprojektowanie, dostawa, montaż, rozruch, przekazanie do eksploatacji) inwestycji polegającej na zabudowie kompletnego turbogeneratora upustowo-kondensacyjnego wraz z urządzeniami pomocniczymi i układem wyprowadzenia mocy.
Dostarczany przez CONTROL PROCESS turbozespół zastąpił dwie jednostki o mocy 25 MW.
Zadanie realizowane przez spółkę CONTROL PROCESS Electric obejmowało rozbudowę GPZ „Zabrzeż” w zakresie stacji transformatorowej 110/30/15 kV. Przedmiotem inwestycji była również wprowadzona, dwutorowa linia 110 kW wraz z przewodem OPGW.
Przedmiotem inwestycji była realizacja elektrociepłowni, zasilanej gazem ziemnym wydobywanym z Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Lubiatów („Projekt LMG”). Elektrociepłownia produkuje energię elektryczną, parę wodną średniociśnieniową i niskociśnieniową, wodę kotłową, wodę CO i wodę procesową na potrzeby Ośrodka Centralnego kopalni. Zasadniczym zespołem wytwórczym generującym energię elektryczną i energię cieplną są 4 gazowe agregaty silnikowe. Energia cieplna generowana przez silniki spalinowe wykorzystywana jest do produkcji pary w kotłach odzysknicowych. Energia elektryczna produkowana jest na potrzeby własne EC, potrzeby KRNiGZ Lubiatów. Nadwyżka produkowanej energii elektrycznej będzie odsprzedawana do zewnętrznej sieci dystrybucyjnej.
Realizacja w systemie „pod-klucz” elektrociepłowni w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Podwyższenie sprawności wytwarzania energii w EC Mielec przy zastosowaniu kogeneracji gazowej”. Zadanie obejmowało zaprojektowanie, budowę oraz uruchomienie elektrociepłowni opartej na kogeneracyjnych silnikach gazowych, i akumulatora ciepła, gromadzącego nadwyżki wyprodukowanego ciepła w okresie zmniejszonego zapotrzebowania klientów na jego odbiór.